Celní InfCelní informace a poplatkyormace

Celní informace a poplatky

Protože chceme být naprosto transparentní, rádi bychom vám poskytli několik klíčových informací o clech. V závislosti na tom, co si objednáte a kde žijete, může vaše objednávka projít celní kontrolou. V níže uvedené části je vysvětleno, jak to funguje a co byste měli vědět.

Protože nemáme nad celními poplatky kontrolu, nemůžeme k fakturám připočítávat clo ani poplatky. (Kdybychom to udělali, nebylo by to vůči našim zákazníkům úplně fér, protože ne všechny objednávky jsou zatíženy celními poplatky – ve skutečnosti jich mnoho není).

Jako kupující nesete výhradní odpovědnost za zaplacení jakýchkoli poplatků, jako jsou daně, cla nebo jiné náklady, které k zásilce připočítají celníci ve vaší zemi. Více informací k tomuto tématu naleznete níže. Nemůžeme vám snížit ceny na celních formulářích, protože je to nezákonné a my chceme vždy jednat správně.

Jako kupující jste také zodpovědní za to, že námi zasílané zboží je legální/oprávněné k zaslání do vaší země, a činíte tak na vlastní riziko.

Nevracíme peníze a neneseme odpovědnost za ztracené, odcizené nebo zabavené zboží. Přesto, pokud budete mít se zásilkou problémy při proclení a nebudete si vědět rady, kontaktujte nás a my se vám budeme snažit pomoci.

Co dělat, když celníci vaši objednávku zadrží?

V případě potřeby vás budou celníci kontaktovat poštou nebo e-mailem. Budou vás informovat o dalším postupu při celním odbavení. V opačném případě se na nás obraťte s jakýmikoliv dotazy.